Z DERGİSİ MÜZİK SAYISI  2020

Z DERGİSİ MÜZİK SAYISI 2020

350,00 TL
KDV dahil fiyat
Barkod: 130718154
Yayınevi: Zeytinburnu Belediyesi
Yazar: Kollektif
Sayfa Sayısı: 1
Kitap Dili: Türkçe
Yayın Tarihi: 2020
Ebat: 21 x 28 cm
Cilt: Ciltli
Kağıt: Kuşe
Stok Durumu: Var

Genel Bakış

Bir şehre ruh ve değer katan, onu farklı kılan özellikler şehir tahayyülümüzü ne kadar belirliyorsa, o şehrin kimliği o kadar zengindir. Zeytinburnu’nun sürekli zenginleşen kimliğinin temelinde, coğrafyanın ve tarihin armağan ettiği doğal ve kültürel miras var.

Z dergisi Zeytinburnu’nun kimliğini oluşturan değerlerin ülkemiz ve dünya kültüründeki izdüşümlerini hatırlatmak amacı taşıyor. Konuyu farklı açılardan geniş olarak ele alışı, çok sesliliğe önem verişi ve tasarımı ile, denebilir ki, Z dergisi de artık bir Zeytinburnu değeridir.

Daha önce; ülkemizde tıbbi bitkiler konusuna ciddi bir ivme kazandırmış Tıbbi Bitkiler Bahçemiz dolayısıyla Bitki Ressamlığı, şifa menbaı ayazma, çeşme ve sebillerimize atıfla Su ve Şifa, atçılığımızın kalbinin attığı Veliefendi’den hareketle At temalı sayılar yayınlanmıştı.

Bu kez ilham kaynağımız Yenikapı Mevlevihanesi. Zeytinburnu’nun hafızasında müstesna bir yer tutan bu irfan yuvası, müzik tarihimiz açısından da büyük öneme sahip. Müziği ruhların gıdası kılan insanlar, muhabbetin temsilcileri olmuşlar. Onların hatırasına, temamız müzik.

Zeytinburnu Belediyesi kültür yayıncılığıyla biliniyor. Seçkin ve kaynak eserleri yayınlarken ufkumuzu belirleyen, halkımızın kaliteli olanı hak ettiği ve beklediği inancıdır. Z dergisinin Müzik temalı sayısını bu inançla ve faydalı olması ümidiyle sunmaktan sevinç duyuyoruz.

Bu ürün için hiç yorum yok.

Bir değerlendirme yazın

Not: Yorumunuz editör tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.!
    Beğenmedim           Beğendim