BİR HAYAT BİR HİKAYE

BİR HAYAT BİR HİKAYE

40,00 TL
KDV dahil fiyat
Barkod: 9789752485334
Yayınevi: Zeytinburnu Belediyesi
Yazar: Hüseyin Su
Sayfa Sayısı: 384
Kitap Dili: Türkçe
Yayın Tarihi: 2019
Ebat: 16,5 x 24 cm
Cilt: Ciltli
Kağıt: 1. Hamur
Stok Durumu: Var

Genel Bakış

Bir Hayat Bir Hikaye, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde usta öykücü Hüseyin Su’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen on dört programın deşifre edilip yine kendisi tarafından düzenlenmesiyle oluşturulmuştur. Adnan Özyalçıner, Ali Haydar Haksal, Ayfer Tunç, Cemal Şakar, Cemil Kavukçu, Jale Sancak, Necati Güngör, Necati Mert, Nursel Duruel, Özcan Karabulut, Sadık Yalsızuçanlar, Selim İleri, Sevinç Çokum, Sibel Eraslan’ın; çağdaş Türk öyküsünün on dört değerli yazarının düşünceleri, öykü anlayışları ve Türk öykücülüğüne katkılarının, onları öyküye taşıyan hikayeleri çerçevesinde konuşulduğu programların kayıtları öykücülüğümüz açısından kıymetli bir miras değerindedir.
Hiçbir sanat eseri, öncesiyle ve sonrasıyla elimizin altında bulunduğu hâliyle sınırlı değildir. Bunu da ancak sanatçıların dünyasına eğilip dikkatle yakından bakınca görebiliyoruz. Okurlarımız bu kitapla, her biri ayrı öykü ve düşünce dünyasından kendisine seslenen saygıdeğer yazarların öykülerinin iklimini, edebiyat ve sanat dünyalarını var eden kültürü ve hayatı tanımış oluyor;
Bir Hayat Bir Hikâye başlığı altında ve bu başlığın belirlediği atmosfer içinde, kendilerinden birçok hayat ve birçok hikâye dinleme fırsatı yakalıyor. Bir Hayat Bir Hikaye, Türk öykücülüğünün son elli yılına, onu inşa eden ustaların gözüyle, üstelik başka bir usta yazarın rehberliğinde bakmamızı sağlıyor.

Bu ürün için hiç yorum yok.

Bir değerlendirme yazın

Not: Yorumunuz editör tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.!
    Beğenmedim           Beğendim